Ball Mania

Ball Mania to gra należąca do bardzo znanej i lubianej przez graczy grupy gier zuma. Są to gry pryskające bańki lubiane zarówno przez dzieci jak i przez dorosłych. Jest to grupa gier logicznych, które wymagają zarówno myślenia jak i dużego sprytu i refleksu. Choć zasady tych gier są bardzo proste a w poszczególnych grach zmienia się tylko grafika czy postacie i przedmioty, którymi kierujemy, to jednak zawsze są to gry dla graczy zaawansowanych i takich, którzy lubią tego typu specyficzną rozrywkę.


Gra w kulki Ball Mania polega na tym, że sterujemy żabą, która wypluwa kulki. Musimy pilnować, aby trafiały one kolorami koło siebie, gdyż kulka w tym samym kolorze, która zbije grupę przynajmniej trzech takich samych kulek sprawia, że one znikają, a tym samym mamy nasza żabka ma więcej miejsca do manewru i tym samym otrzymujemy kolejne punkty. Oczywiście nadrzędną sprawą jest zbijanie kulek i zbieranie punktów, a także to, aby nie dopuścić do zablokowania żabki poprzez zbyt dużą liczbę kulek. Gdy żaba zostanie przez kulki zablokowana, to gra się kończy.

W grze sterujemy myszką i na samym początku w menu mamy możliwość wybrania stopnia trudności, jest łatwy, średni i trudny. Idealna dla osób, które lubią gry logiczne, a także zręcznościowe, gdyż tą grupę możemy zaliczyć zarówno do jednej jak i do drugiej.

Grafika gry jest bardzo przyjemna, przyjazna dla oka, zachowana w środowisku wodnym, które uspokaja i nastraja optymistycznie. Do gry jest również delikatny i subtelny podkład muzyczny, który pomaga się skupić i wyciszyć.
Jeżeli jednak preferujemy grę w całkowitej ciszy i lepiej się skupiamy bez muzyki, to możemy podkład wyłączyć lub wyciszyć.

W każdym kolejnym poziomie jest nieco inna grafika gry, a także inna jest trasa krążących kulek.

Gry z kategorii zuma są bardzo wciągające i potrafią zaabsorbować gracza na długie godziny. Choć zuma wymaga refleksu, szybkiego i logicznego myślenia, a także sprawnego działania, to jednak odstresuje po męczącym dniu i odciągnie od dręczących problemów. Idealnie nadaje się, zatem zarówno do odpoczynku po męczącym dniu szkoły jak i po ciężkim dniu pracy. Idealna zatem zarówno dla starszych dzieci, dla nastolatków jak i dla dorosłych. Przed rozpoczęciem gry pamiętajmy, zatem o tym, że kulki wciągają bez względu na to, czy wypluwa je żaba czy armatka wodna. Zuma potrafi wciągnąć na długie godziny, czasem nawet do tego stopnia, że zapominamy całkowicie o otaczającym nas świecie.