Bubble ahoy

Bubble ahoy polega na strzelaniu kolorowymi bańkami z armaty, tak by ułożyć przynajmniej kule tego samego koloru pod rząd. Całości pilnuje szalony pies pirat, który dowodzi kolorami kul, którymi strzela armata.


Zasady gry są bardzo proste, dlatego też każdy nawet zupełny amator może grać w tę grę. Najważniejszą zasadą jest to by zauważyć jaki kolor kuli właśnie znajduje się w armacie, a następnie nakierować armatę w zbiór kul o odpowiadającym kolorze. Gra posiada więcej poziomów co pozwala nam na dłuższą zabawę. Z każdym poziomem trudność gry wzrasta, dochodzą też kolejne kolory co podwyższa poziom gry. W grze chodzi o to żeby z górnej części ekranu pozbyć się wszystkich kul przy użyciu jak najmniejszej ilości kul z armaty. Gra należy do gier zręcznościowych i rozwija kreatywne myślenie u dzieci.

Grafika oddaje klimat gry bańki i przenosi gracza na statek piracki. Kolory są intensywne i żywe. Gra jest internetowa, więc nie obciąża komputera, natomiast poprawność jej działania oraz szybkość ładowania uzależniona jest od posiadanego łącza internetowego. Na dole po lewej stronie możemy zauważyć dwa napisy. Pierwszy z góry RESET pozwala nam na rozpoczęcie gry od pierwszego poziomu. Jest to idealne wyjście, gdy zauważymy, że kule, które układaliśmy w żaden sposób nie układają się w te same kolory. Drugi napis LEVEL pokazuje nam na który poziom udało nam się dotrzeć. Z kolei różowa nutka na jajku w paski pozwala nam na wyłączenie dźwięku w grze. Idealne rozwiązanie by móc w między czasie słuchać muzyki.

Gra należy do gier pryskające kulki, więc przeznaczona jest dla osób, które w sposób kreatywny chcą się rozerwać. Trochę adrenaliny młodszym graczom także nie zabraknie. Gra jest na tyle prosta, że każdy kto ma ochotę w nią grać może spróbować swoich sił. Przeznaczona jest jednak głównie dla młodszych graczy, którzy w ten sposób mogą nauczyć się odpowiednio operować myszką by móc wystrzelić z armaty dokładnie w to miejsce, w które chce. Gra pozwala także większym osobom na kreatywną dla ich umysłu rozrywkę, taką, która pobudza umysł do logicznego myślenia i wyostrza zmysły.