Bubble bobble

Bubble bobble to jedna z starszych gier pryskające bańki, której grafika nawiązuje jeszcze do starych dobrych automatów do gier. Czasy powstania tej gry to czasy kiedy na automatach królowały m.in. gry takie jak Donkey Kong. Ludzie szybko pokochali grę Bubble bobble i do dziś ma ona wielu fanów. Gdy powstała gra Bubble bobble nie było jeszcze mowy o gatunku gier pryskające bańki, ale dziś możemy ją właśnie tam zaliczyć. Dziś zupełnie za darmo możecie zagrać w nią na naszym portalu. Gra z pewnością wielu osobom przypomni stare dobre czasy, a młodym pokaże jak niegdyś wyglądały gry.

W tej grze tradycyjnie strzelamy z armatki trzymanej przez dwa sympatyczne dinozaury kolorowymi kulkami do kulek, które znajdują się na planszy. Podczas gry będzie nam towarzyszył typowy dla starych gier klimat i typowa dla tamtych gier muzyczka będzie leciała w tle. Typowo dla starych gier jest tutaj również grafika, która młodym ludziom i dzieciakom może wydać się kiczowata, jednak to jest klasyka. Gra Bubble bobble jest grą wieloetapową, a więc czeka was mnóstwo wspaniałej zabawy, a przy okazji będziecie mogli przypomnieć sobie stare dobre czasy i porównać ówczesne gry z tymi nowoczesnymi. Mimo upływu lat gra Bubble bobble wciąż jest bardzo popularna i ma szerokie grono fanów. Niemożliwe? A jednak. Stare gry mają w sobie magię, która potrafi przyciągać ludzi w różnym wieku.


Zasady gry Bubble booble są identyczne, jak w znanych wam grach pryskające bańki, czyli tradycyjnie dostajecie armatkę, z której wystrzeliwujecie kolorowe kulki tak, aby na planszy ułożyć obok siebie co najmniej trzy tego samego koloru. Choć gra jest dość stara, starsza od klasycznej gry pryskające bańki, którą wszyscy znają to cieszy się ogromną popularnością i ma wiele tysięcy fanów. Gra ta jest wieloetapowa, a każdy kolejny etap jest nieco bardziej skomplikowany od poprzedniego. Numer planszy, w którą gracie można podejrzeć na samym dole ekranu tuż pod armatką. To co tą grę odróżnia od innych gier tego typu to sterowanie – tutaj nie używamy myszki, ale strzałek. Strzałki prawo/lewo służą do nakierowania bańki, zaś strzałka w górę to wystrzelenie kulki. Kulkę można wystrzelić również za pomocą spacji. Wszystkie komunikaty zatwierdza się przy pomocy klawisza ENTER, za jego pomocą rozpoczyna się również grę.

Jeśli chodzi o kwestie techniczne gry Bubble booble to warto zwrócić uwagę na ilość żyć, która w prawym dolnym rogu. W lewym górnym rogu możecie zobaczyć ilość punktów, którą udało wam się zdobyć. W grze tej nie ma możliwości wyłączenia dźwięku, ani włączenia pauzy. Ważne jest również to, że możecie zobaczyć, jakiego koloru będzie kolejna bańka. A możecie to zrobić spoglądając na worek obok armatki, z którego kolejna bańka się wytoczyła. Gra nie jest ograniczona czasowo, ale co jakiś czas na planszy obniża się poziom baniek, poprzez naciskanie na nie przez ogromną skrzynkę.

Bubble bobble to świetna gra pryskające bańki, która powinna przypaść wam do gustu mimo, że ma nienowoczesną grafikę i klimatem nawiązuje do starych gier na automaty. Mimo wieku gry lubią w nią grywać nie tylko osoby starsze, ale również dzieciaki. Stare gry jak już było wspomniane roztaczają wokół siebie magię, która potrafi przyciągnąć i wciągnąć na długie długie godziny. Jeśli chcecie przypomnieć sobie stare dobre czasy to koniecznie wypróbujcie tę grę. Myślę, że nie będziecie żałować i dołączycie do ogromnego grona fanów tejże gry.

Udanej zabawy !!!