Bubble, Bubble!

Niektóre rozrywki w szybkim czasie zdobywają olbrzymią popularność. Było tak na przykład z grami komputerowymi, które rozwijały się wyjątkowo szybko. Początkowo dostępne były jedynie proste tytuły, których grafika ani poziom skomplikowania nie zachwycały, z czasem zaczęto tworzyć inne, bardziej zaawansowane gry. Pomimo tego, wiele osób lubi czasem wracać do klasyki, znanej sprzed lat. Z tego też powodu dużym zainteresowaniem ciągle, pomimo upływu lat cieszą się gry bańki, takie jak Bubble, Bubble!

Gra ta jest kolejną wariacją na temat pękających baniek, które musimy strącać przy pomocy kulek wystrzeliwanych z dołu ekranu. Bubble, Bubble to klasyczny przykład takich gier, dlatego też próżno szukać tutaj jakichkolwiek odstępstw od reguły. Każdy etap wygląda prawie tak samo – u góry ekranu znajdują się kulki bańki, które musimy strącać. Jak tego dokonać? Wydaje się to być proste, ponieważ musimy strzelać w nie kulkami z dolnej części ekranu, utrudnieniem jest jednak to, że kulki muszą zgadzać się kolorami – dopiero trzy lub więcej baniek o tym samym kolorze zostanie usuniętych z planszy. Aby odnieść sukces i z powodzeniem przechodzić kolejne plansze konieczne będzie połączenie zręczności i umiejętności szybkiego podejmowania decyzji. Musimy bowiem pamiętać, że w każdym etapie obowiązuje nas pewne ograniczenie czasowe w postaci pojawiających się nowych warstw baniek, gdy dotkną one dolnej części ekranu, to gra się kończy. Ta gra w pryskające bańki z każdym kolejnym etapem dodaje dodatkowe utrudnienia, jak na przykład większą ilość kolorów kulek, czy też mniejszy zapas czasu. Warto o tym pamiętać jeśli zarz po uruchomieniu gry uznamy, że jest ona dla nas zbyt prosta. O ile pierwsze etapy są łatwe, o tyle później nie jest już tak wesoło.

Gry w pryskające kulki mają zazwyczaj proste sterowanie i nie inaczej jest w przypadku Bubble, Bubble! Za całą obsługę w tejże grze odpowiadają ruchy myszki, dzięki której celujemy w inne kulki, a także możemy oddawać strzał. Tak nieskomplikowane sterowanie sprawia, że nawet ludzie, którzy do tej pory nie grali w żadne gry komputerowe będą mogli się nauczyć podstaw w Bubble, Bubble!

Na osobną wzmiankę zasługuje też grafika w tej grze w pryskające bańki. Jest ona bardzo prosta i nie posiada żadnych dodatkowych elementów, które by ją upiększały, ale wszystko to wpływa na jej przejrzystość, a także sprawia, że działa ona szybko i płynnie nawet na komputerach z wolnym połączeniem z internetem.

Gry bańki cieszą się bardzo dużą popularnością, która rośnie praktycznie z dnia na dzień. Jeśli do tej pory nie mieliśmy styczności z takimi grami, to bez wątpienia warto rozpocząć zabawę właśnie od Bubble, Bubble, które jest typowym przedstawicielem tego gatunku gier. Doświadczenie jakie nabędziemy w tym tytule może przydać się nam później, gdy sięgniemy po bardziej skomplikowane i rozbudowane gry tego typu, ponieważ większość takich produkcji posiada zbliżone zasady i praktycznie takie samo sterowanie jak w proponowanej przez nas grze.