Bubble Trouble

Bubble Trouble to kolejna już niemalże kultowa gra pryskające bańki. Nazwa sugeruje trouble, czyli problem, jednak z grą Bubble Trouble nikt nie powinien mieć problemów. Jest to bardzo prosta gra, która cieszy się ogromną popularnością na całym świecie zarówno wśród dzieci jak i dorosłych. Mam nadzieję, że wam ta gra się spodoba i polecicie ją swoim znajomym, a sami często będziecie do nas powracać, aby w nią zagrać.

Zaczynamy zabawę z wodną maszyną do wypuszczania baniek. Wodne pryskające bańki czekają na ciebie, nie pozwól by bańki utonęły i zestrzel jak najszybciej wszystkie bańki z planszy by przejść do kolejnego etapu gry. Gra Bubble Trouble jest grą wieloetapową, a każdy kolejny poziom jest nieco trudniejszy od poprzedniego – po prostu szybciej bańki opuszczane są w dół i jest ich nieco więcej. Gra nie jest ograniczona czasowo, ale co jakiś czas bańki się obniżają i jeżeli będzie się zwlekać to dojdą do poziomu wody w zbiorniku i wtedy gra niestety dobiegnie końca.


Bubble Trouble to bardzo prosta gra pryskające bańki, która być może na pierwszy rzut oka nie zachwyca grafiką, ale trudno się dziwić, bo to dość stara gra. Choć gra Bubble Trouble nie należy do najnowszy to obecnie cieszy się ogromną popularnością, nawet większą niż kiedykolwiek wcześniej. Jest to gra uwielbiana przez dzieci, ale grywają w nią również dorośli. Nie mamy tu rozbudowanych funkcji, 100 tysięcy przycisków, co sprawia, że bardzo chętnie sięga się po tą grę, bo nie trzeba zbyt wiele zapamiętywać.

W grze Bubble Trouble steruje się nieco inaczej niż to jesteśmy przyzwyczajeni robić w grach typu pryskające bańki, bo o dziwo nie sterujemy naszą maszyną do baniek za pomocą myszki, ale przy pomocy strzałek. Na strzałkach obraca się maszynę, zaś przy pomocy spacji wystrzeliwuje się kulki. Można to jednak zmienić przed rozpoczęciem gry wyłączając opcję z keyboard. Bańki tradycyjnie można odbijać od ścianek by je nakierować na odpowiedni tor lotu. Tradycyjnie też trzeba ułożyć na planszy obok siebie co najmniej trzy bańki tego samego koloru.

Z prawej strony macie okienko, w którym możecie podejrzeć zdobyte punkty oraz level, w który aktualnie gracie. Po lewej stronie w maszynie widać jakiego koloru będzie kolejna bańka, a więc można na spokojnie przemyśleć ułożenie baniek na planszy tak, by jak najszybciej usunąć wszystkie i przejść do kolejnego etapu gry. Bubble Trouble ma również kilka ciekawy propozycji, które można wybrać na ekranie głównym przez rozpoczęciem gry np. zaznaczając moving gun maszyna, która wystrzeliwuje kulki będzie się poruszać, co sprawia, że gra staje się bardziej zaawansowana. Można również zaznaczyć opcję auto firing, co sprawi, że bańki będą wystrzelane z armatki automatycznie, a wy musicie je tylko odpowiednio nakierować. Można również zacząć grę od levelu, w którym się przegrało wpisując odpowiedni level w okienku na dole w prawym rogu głównej strony.

Mam nadzieję, że tego typu atrakcje gry Bubble Trouble przypadną wam do gustu i bardzo chętnie polecicie te pryskające bańki swoim znajomym i rodzinie. Z grą tą można  bardzo miło spędzić czas i świetnie się bawić. Jest to idealna gra na zimowe wieczory, kiedy za oknem hula wiatr i mróz. Życzę udanej zabawy 🙂