Dragon balls

Dziś przenosimy się znów do starożytnych Chin, rzecz jasna tak w wyobraźni. Dlaczego Chiny? Dlatego, że nasza dzisiejsza propozycja pryskające banki Dragon balls nawiązują właśnie do tamtejszego klimatu. Jeśli zapoznaliście się już z grami na naszym portalu to z pewnością zauważyliście taką zależność, iż spora część gier bańki nawiązuje do klimatu starożytnego w tym do Chin. Dragon balls to bardzo ciekawa gra pryskające bańki, która myślę, że przypadnie wam do gustu i często będziecie do nas powracać, aby w nią zagrać.

Dragon balls to klimatyczna gra, jak większość tych, które nawiązują do starożytności. Tego typu gry niezależnie czy są to gry przygodowe czy właśnie pryskające bańki mają w sobie magię i są owiane jakby tajemnicą, która niczym magnes przyciąga graczy. Jeśli chcesz przeżyć niesamowitą przygodę, świetnie się bawić, zrelaksować i odstresować to ta gra Dragon balls jest dla ciebie. Wiele osób słysząc tytuł tej gry widzi oczyma japońską kreskówkę właśnie o tym tytule. Jednak nic bardziej mylnego, bo ta gra i kreskówka to całkiem dwie różne rzeczy nie mające z sobą nic wspólnego. Teraz już zapraszam do zabawy.


W zasadzie wszystkie gry pryskające banki mają takie same zasady, a przynajmniej bardzo zbliżone do siebie. Tak też jest i w tym przypadku. W grze Dragon balls tradycyjnie strzelamy kolorowymi bańkami do innych baniek, które znajdują się na planszy. Tutaj zadanie jest jednak nieco trudniejsze, gdyż bańki przyczepione są do koła, które się obraca pod wpływem ruchu. Co to oznacza? To oznacza, iż jeśli uderzycie bańką w inne, do obrócą się one o jakiś tam kąt, który zależy od siły uderzenia. Mimo, że bańki na planszy mogą się obracać to gra ta wciąż jest bardzo prosta i nie powinna sprawić żadnych problemów nawet najmłodszym wielbicielom naszego portalu.

Dragon balls jest grą wieloetapową i aby przejść do kolejnego etapu w grze to trzeba usunąć wszystkie bańki z planszy. Usuwanie baniek odbywa się oczywiście poprzez strzelanie do nich w taki sposób, aby ułożyć obok siebie co najmniej 3 jednakowego koloru. W grze oczywiście można odbijać wystrzeliwaną bańkę od ścianek planszy, choć tutaj idzie to dość ciężko ze względu na kształt planszy. Jeśli odbijamy bańkę od ścianki, ale ona nie przyczepi się do innych to dany kolor będziemy wystrzeliwać raz jeszcze, a więc jeśli ktoś wpadłby na pomysł, że takim sposobem pozbędzie się jakiegoś koloru to od razu może sobie darować. Skoro jesteśmy przy kolorach baniek to można zobaczyć jakiego koloru będzie następna bańka, gdyż widać ją pod aktualną, którą macie wystrzeliwać.

To tyle jeśli chodzi o zasady gry Dragon balls. Warto jeszcze sprawdzić jakie ciekawe przyciski mają te pryskające bańki. Przyda się wiedzieć, że w prawym górny rogu jest ikonka głośnika, która pozwala wam na wyłączenie tudzież późniejsze i włączenie dźwięków w grze. Na dole ekranu na samym środku macie przycisk RESET, który pozwala na rozpoczęcie planszy od nowa. I to tyle jeśli chodzi o przyciski. Warto jeszcze wiedzieć, że po prawej stronie od RESET jest podany numer levelu, w który gracie, a po lewej zaś stronie jest ilość punktów, którą udało wam się zdobyć. Po każdym etapie, który uda wam się przejść ukazuje się wam podsumowanie, na którym widać ilość punktów zdobytych w danej planszy oraz ogólną sumę punktów z całej gry.

Mam nadzieję, że nasza nowa propozycja na pryskające bańki o tytule Dragon balls przypadnie wam do gustu i miło się będziecie przy niej bawić. Tego typu gry działają relaksująco i odstresowywująco stąd też są idealne po ciężkim dniu pracy czy nauki. Ponadto ta gra pryskajace banki ma ciekawą grafikę i dźwięki, tak więc spodobać się ona powinna nawet najbardziej wybrednym graczom. Życzę udanej zabawy !!!