Puru Puru Fruit Bubbles

Dziś mam zaszczyt zaprezentować wam grę pod tytułem Puru Puru Fruit Bubbles. Gra ta jest grą w stylu pryskające bańki. Pryskające banki Puru Puru Fruit Bubbles jest grą bardzo zabawną i można przy niej się dobrze zabawić przez długi czas. Przenieśmy się teraz w świat tej wspaniałej gry, w głośnikach słyszymy wesołą muzyczkę i możemy przystępować do gry.

Zaczynając grę w pryskające bańki Puru Puru Fruit Bubbles wybierz opcję play arcade. Jest to jedna z dwóch opcji, w jakie można zagrać w tej grze, o której zaraz w skrócie wam opowiem. W późniejszym opisie zajmiemy się również drugą odsłoną tejże wspaniałej gry online. Więc, gdy już nacisnąłeś przyciski play arcade, gra została rozpoczęta. Jak widzisz cała akcja rozgrywa się gdzieś w lesie pod wielkim drzewem, a z tyłu można zaobserwować nawet góry w oddali. Ale przejdźmy do gry.


W tej grze pryskające bańki obok drzew postawiona jest drewniana ramka, z której w równomiernym tempie obniżają się owoce. Twoim zadaniem jest strzelanie takimi samymi owocami jak te spadające, tyle, że wystrzeliwujesz je z armaty, którą steruje małt pomarańczowy stworek. Gra Puru Puru Fruit Bubbles polega na tym, że musisz układać obok siebie przynajmniej trzy takie same owoce, o tym samym kolorze obok siebie. Po czym zostaną one usunięte z planszy. Możesz również odciąć jednym strzałem więcej niż jeden kolor, pod warunkiem, że strzelając w jeden kolor, pozostałe zostaną w powietrzu i wtedy znikną.

Po lewej stronie ekranu w tej grze pryskające banki zaobserwujesz pasek, dzięki niemu możesz przejść plansze do następnych leveli. Za każdym razem, gdy zbijesz pryskające bańki z ekranu, pasek ten dźwignie się do góry. Jeśli pasek dobije samej góry, to znaczy, że udało ci się przejść rundę. Jednak uważaj na to, aby owoce nie znalazły się zbyt blisko ziemi, ponieważ wtedy wszystkie spadną na ziemię, a ty przegrasz grę. Również musisz uważać na to, aby różowemu stworkowi, który stoi sobie pod drzewem nie zabrakło energii, która znajduje się pod nim w pasku oznaczonym sercem. Gdy pasek tej gry pryskajace bańki jest czerwono, żółto, zielony, wszystko jest ok., jeżeli jednak pasek spada tylko do czerwonego, to znaczy, że stworek zbyt długo już nie pożyje, a gdy pasek zniknie całkowicie, przegrasz grę i musisz zacząć od początku. Na szczęście, życie różowego stworka można regenerować, gdy tylko jakiś kolor zniknie z ekranu, z drzewa spada owoc, którego zbiera mały stworek i go zjada, regenerując swoje siły.

Przechodząc jakąś planszę tej gry pryskające bańki ukazuje się tabelka z podliczonymi punktami, natomiast na dole tej tabelki namalowane są owoce, jakie będą dostępne w następnej planszy. Na początku to są tylko cztery kolory owoców, w późniejszych planszach dochodzą takie pryskające bańki jak: x2, za którą dostaje się dwa razy więcej punktów niż za zwykłą bańkę; serce, które szybciej regeneruje siły różowego stworka; celownik, za pomocą, którego łatwiej trafić w miejsce, które się chce; zegar, który zatrzymuje posuwające się w dół kulki w miejscu na parę chwil, ty w tym czasie możesz bez żadnego stresu zbijać sobie kolejne pryskające bańki; strzałka w górę, która podnosi poziom obniżających się baniek do góry; x4, to bańka, za którą dostaniesz cztery razy więcej punktów niż za zwykłą bańkę; gwiazdka, dzięki której inne pryskające bańki zmieniają kolor; oraz jeszcze parę innych ciekawych rzeczy. Tak, więc pomocy w grze jest dużo, ale nie znaczy to, że gra będzie łatwa. Im więcej kolorów znajduje się na planszy, tym trudniej postawić trzy takie same obok siebie.

Jeżeli już przeszedłeś tryb arcade gry Puru Puru Fruit Bubbles, możesz przejść do trybu orginal. Naciśnij, więc play orginal w menu głównym i przejdź do gry. Gra ta nie różni się wiele od wersji arcade, więc opisze wam tylko różnice, jakie występują, natomiast reszta się nie zmienia. Gra Puru Pury Fruit Bubbles w tym trybie polega na wyczyszczeniu całej planszy z pryskających baniek. Pryskające bańki, w przeciwieństwie do trybu arcade nie poruszają się, a za obniżanie poziomu odpowiedzialny jest pasek z lewej strony. Aby przejść planszę, trzeba wyczyścić cały ekran z baniek, z każdym poziomem dochodzą jakieś nowości podobnie jak w arcade. To chyba wszystkie różnice, jakie występują w tym trybie. Myślę, że o grze, Puru Puru Fruit Bubbles wiesz już wszystko, więc możesz zacząć grę. Życzę miłej zabawy z tą wspaniałą grą pryskające bańki.