Spin

Gra Spin, to zręcznościówka, która polega na zbijaniu pryskających kulek w tym samym kolorze. Jest to gra dla graczy zaawansowanych i zaprawionych w tego typu grach, gdyż wymaga refleksu i umiejętności logicznego i perspektywicznego myślenia.


Sterujemy myszką, spacją i klawiszami A i D. Gdy włączymy grę, to ukazuje się menu, w którym możemy nieco zmienić przypisana funkcję sterowania i możemy wybrać do sterowania klawisze, które sami wskażemy. Trzeba to jednak zrobić na samym początku i należy to odpowiednio zapisać.

Gra nazywana jest przez graczy bańkami lub pryskającymi bańkami i polega na sterowaniu wyrzutnią kolorowych piłek- baniek. Naszym zadaniem jest trafienie w krążące na planszy piłki. Oczywiście nie jest to wcale proste, gdyż należy trafiać tylko w piłki o tym samym kolorze i tylko wówczas gdy są w skupisku przynajmniej trzech sztuk. Gdy uda nam się trafić w takie skupisko jednokolorowych piłek, to one pękają i znikają, a my sami otrzymujemy punkty. Celem gry jest przebicie wszystkich piłek i wyczyszczenie planszy w jak najkrótszym czasie. Jeżeli nie trafimy w kulki o tym samym kolorze, to piłka z wyrzutni dołącza do pozostałych na planszy. Tym samym nasza plansza zapełnia się i może dojść do sytuacji, że nie będzie już miejsca na krążące kulki, wówczas gra się kończy. Dodatkową trudnością jest to, że kulki wytwarzają się również samoistnie, zatem musimy zbijać je naprawdę szybko i w sporym tempie.

Wygrywamy gdy zbijemy wszystkie piłeczki, a przegrywamy gdy nie mamy na planszy już pola manewru.

Gra wymaga dużej zręczności, wprawy, skupienia i zaangażowania. Idealna dla wszystkich miłośników zumy i dla osób lubiących pobijać swoje rekordy. Wciągająca i relaksująca jednocześnie. Pozwala oderwać się od rzeczywistości, dlatego że wymaga dużego skupienia i zaangażowania wielu zmysłów jednocześnie. Pryskające bańki to gra dla zaawansowanych i nieco starszych graczy. Zadowoli zarówno wymagających nastolatków i jak i graczy dorosłych. Idealna zatem na rodzinny weekend, gdy pogoda nie dopisze i będziemy musieli spędzić go w domu. Możemy grać na czas, na punkty i w ten sposób konkurować ze sobą i tworzyć rodzinne rankingi. Wspólnie spędzimy czas, wyrobimy swoją zręczność, refleks i będziemy tworzyć rekordy w zbijaniu.